Skopje Balkan Gaming Arena - ФОРУМ
Добредојдовте на Skopje Balkan Gaming Arena Форумот! Ве молиме Регистирајте се на нашиот Форум ! Доколку сте регистрирани одете Log In и логирајте се!
Skopje Balkan Gaming Arena - ФОРУМ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА SKOPJE BALKAN GAMING ARENA!
 
HomeSearchRegisterLog in
Придружете ни се на Facebook! групата!
Facebook

Latest topics
» za onu botinu konzula
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 8:30 pm by BaneVS

» d0c is here!!! :D
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeSat Dec 15, 2012 7:56 pm by d0c

» BaRcA 4MKD eve slika :) :D
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeSun Nov 25, 2012 11:17 pm by k1k[z]0N

» SS od Cxy za Boki - WH
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeThu Nov 22, 2012 9:25 pm by cxy

» ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!!
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeThu Nov 15, 2012 9:00 pm by Admin

» the[x]fragmovie
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeMon Nov 12, 2012 5:41 pm by the[x]fragmovie

» FLaShjuventus
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeMon Nov 12, 2012 4:30 pm by FLaShjuventus

» Правила на форумот!
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeSun Nov 11, 2012 3:43 pm by Admin

» HellFire...
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeThu Nov 08, 2012 2:06 am by HellFire

January 2021
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 11 on Wed May 01, 2013 11:49 am
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password

 

 ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!!

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 6
Join date : 2012-11-05
Age : 31
Location : skopje

ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Empty
PostSubject: ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!!   ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!! Icon_minitimeThu Nov 15, 2012 9:00 pm

Правила за админи!!!

1. Секој админ е задолзен секој ден да се регистрира на форум и да ја проверува секцијата ban/unban и да одговори доколку е спомнат во т.е наведен како неправедно банира со образлозение и нормално да се извини доколку неправилно банирал!!!
ако не ги испоцитува правилата suspend на 3 дена секое 3.то неправедно баниранје следува suspend 7 дена!!!
2. Строго забрането каранје со играчи или админи доколку се нарусува редот следува suspend 7 дена како пердупредуванје,
следното предупредуванје ке биде amx_off.
3. Секој админ е задолзен да биде љубезен и културен на сервер(без навредување,пцуење и било какво омаловжување).
4. Доколку некој играч побара помош околу ставање ss или било каква помош околу CS-то задолзен е да му објасни и помогне околу истото.
5.Строго задолзително е контролирање за читери на сервер т.е доколку ви е сомнителен некој играч ваша задача е да се префрлите sectator и да го проверите истиот
истото важи и доколку добиете поплака за cheat (никако ама никако не смее да дојде до тоа админ да бара од админ да провери дали тој и тој има cheat ке се префрлите и ке проверите!!!)
ВО СПРОТИВНО AMX_OFF!!!!! ке седите 5 мин. spectator ке го погледате играчот ке земете доказем матерјал (демо и ss) и ќе го банирате.
Back to top Go down
https://skopjebalkangaming.macedonianforum.net
 
ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Skopje Balkan Gaming Arena - ФОРУМ :: Генерално! :: ПРАВИЛА ЗА АДМИНИ!!!!!!-
Jump to: